Ατρόμητος - Πανιώνιος: Έφυγαν στο ημίχρονο οι οπαδοί του Πανιώνιου

Απογοητεύτηκαν από την εικόνα της ομ΄'αδας τους και αποχώρησαν

Στο γήπεδο του Περιστερίου βρέθηκαν περίπου 50 οπαδοί του Πανιώνιου το απόγευμα της Κυριακής, ώστε να δουν την αναμέτρηση της ομάδας τους με τον Ατρόμητο. Η εικόνα των «κυανέρυθρων» ήταν όμως τέτοια που τους έφερε πίσω στο σκορ 3-0 από τα πρώτα 45'.

Έτσι, ο κόσμος της ομάδας αφού αποδοκίμασε τους ποδοσφαιριστές λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στην ανάπαυλα αποχώρησε εντελώς από το γήπεδο δείχνοντας την απογοήτευσή του για την εικόνα του Πανιώνιου στα πρώτα 45 λεπτά.

Στο αγωνιστικό κομμάτι,  ο Ατρόμητος πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση και ισοπέδωσε τον Πανιώνιο νικώντας τον με 4-0 και επανήλθε στις νίκες αφήνοντας πίσω του την ήττα από τον Παναθηναϊκό και την εσωστρέφεια που προκάλεσε.

Οι Περιστεριώτες ήταν άκρως αποτελεσματικοί και εκμεταλλεύτηκαν δεόντως τα κενά στην αντίπαλη άμυνα, ενώ προηγήθηκαν στο 17’ με πέναλτι του Μανούσου.

Ο Βέλλιος έγραψε το 2-0 στο 40’, ενώ ο Ενσικουλού στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έκανε το 3-0. Στο 69’, με καταπληκτικό σουτ, ο Ούμπιδες έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των γηπεδούχων.

Οι «κυανέρυθροι» έκαναν και τέταρτη συνεχόμενη ήττα για τους «κυανέρυθρους», τις τελευταίες πέντε αγωνιστικές και παραμένουν βυθισμένοι στον πάτο της βαθμολογίας της Superleague 1, χωρίς ιδιαίτερες πιθανότητες ανάκαμψης.

Οι συνθέσεις

Ατρόμητος (Αναστασίου): Μανδάς – Γκάλο, Γούτας, Στρούγγης, Ταλόχα – Χαρίσης, Μπαένα (79’ Ρόσα) – Ενσικουλού (72’ Ουγκράι), Ανδρούτσος (60’ Ούμπιδες), Μανούσος – Βέλλιος

Πανιώνιος (Παπαβασιλείου): Μαλέρμπ – Μασούρας, Παπαγεωργίου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς – Μανιάτης, Μαξίμοβιτς – Παπανικολάου (64’ Οικονομίδης), Μιλόγεβιτς (76’ Εμμανουηλίδης), Τσιλούλης (46’ Δούμτσιος) – Αραμπούλι