Ολυμπιακός-Μπάγερν 2-3: Έπεσε μαχόμενος

Ο Ολυμπιακός έβαλε δύσκολα στην Μπάγερν Μονάχου αλλά στο τέλος «μίλησε» η εμπειρία

Οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς μπήκαν καλύτερα στο ματς και προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό του ματς με κεφαλιά του Ελ Αραμπί μετά από σέντρα του Ποντένσε.

Οι Γερμανοί, ισοφάρισαν στο 34ο λεπτό όταν ο Μίλερ βρήκε την ευκαιρία να σουτάρει, ο Σα έκανε καταπληκτική απόκρουση αλλά ο "Λέβα" ακολούθησε και πετάχτηκε στη φάση για να σκοράρει με πλασέ ψηλά στην εστία του Ολυμπιακού.

Η Μπάγερν Μονάχου μάλιστα με τον Πολωνό επιθετικό και πάλι στο 62ο λεπτό έκανε το 2-1 για την ομάδα του. Συγκεκριμένα μετά από το κόρνερ του Κουτίνιο επικράτησε σύγχυση στην περιοχή του Ολυμπιακού και η μπάλα έφτασε στον Πολωνό που σκόραρε και πάλι.

Οι Βαυαροί συνέχισαν να είναι αποτελεσματικοί στις φάσεις που δημιουργούσαν και στο 75ο λεπτό έγραψαν το 3-1 με σουτ του Τολισό με σουτ έξω από την περιοχή.

Ο Ολυμπιακός ωστόσο ξαναμπήκε στο ματς καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γκιγιέρμε με σουτ έκανε το 3-2.

Στη συνέχεια δεν άλλαξε κάτι και η Μπάγερν Μονάχου πήρε τελικά τη νίκη.